Náš příběh

V hradeckých lesích je kouzelné místo, kde stromy a stromky, keře a keříčky, tráva i mech rostou tak nějak jinak... celé je to tu jiné... radostné, uvolněné, rozevláté, sympatické, inspirativní a hlavně naše. 

Už víte, kde to je a kdo jsme my?


Maringotka Mája
Maringotka Mája

Naše cesta z města do lesa

Sedíme v lese, kousek od Češíku a lesních včel, a rozvíjíme své sny, plány, představivost... 

"Takže do toho teda holky půjdeme?" Ozývá se jednotné a jasné "JO!"

Zpět v čase ...

Píše se rok 2016 a Edulín, z.s., se zapisuje do obchodního rejstříku. O rok později se uskutečňuje první setkání 2,5letých dětí v naší komunitní školce. A zdá se, že to bude fungovat. Scházíme se 3x týdně. Přítomní jsou také rodiče i průvodkyně. Objevujeme kouzlo společných cest, k přesunu používáme odrážedla, vlastní nohy, mámina záda, kočárky, autobusy, vlaky. Každý si s sebou nosí svoji svačinku a oběd. Ruce a pusy jsou upatlané, kalhoty, bundy a boty promáčené (příroda + dítě = symbióza).

V roce 2018 slavíme krásný a především úspěšný první rok fungování školky. Je to vážně děsně prima pocit! Víme jistě, že náš čeká další žůžo-školkové dobrodrůžo. Příjemné pocity a nadšení s námi začíná sdílet stále více a více nových maminek a dětí. Přirozenou součástí komunity se stávají také čtyřnozí kamarádi, kteří tu mají své čestné místo.

V roce 2019 je z nás už opravdu velká spřízněná skupina fajn velkých i malých lidí. Scházíme se pravidelně každý čtvrtek a pátek a střídáme se v organizaci denního programu, který je pokaždé velmi originální a neskutečně pestrý. Jsme spolu moc rádi! Do našeho lesního programu přidáváme i tvorbu v Galerii moderního umění, návštěvu divadel či výstav, ZOO, práci s koňmi, canisterapii, společné dovolené, tvoření všeho druhu a mnoho dalšího. Přesvědčit se můžete v záložce Fotogalerie a na FB.

Roky 2020 a 2021 jsou pro nás hodně těžké. Všichni jsme si na sebe zvykli a je náročné smířit se s představou, že se v čase covidu nemůžeme setkávat. Jakmile je to jen trochu možné, bez váhání a s velkou chutí společně znovu obnovujeme lesní radovánky.

... A zpátky do přítomnosti

Píše se rok 2022 a my jásáme, protože po půl roce vyjednávání získáváme podporu Městských lesů Hradec Králové a dostáváme krásný a kouzelný kousek lesa pro vybudování zázemí. Tím se náš sen stává skutečností! Tlukot srdce, lehká nervozita, milión plánů a představ. Sháníme maringotku, plánujeme harmonogram, rozdělujeme si úkoly a role. Máme toho před sebou opravdu hodně, ale už teď víme, že někdy je prostě bezva nechat hlavu v oblacích a jít si za svým snem, nápadem, myšlenkou... A věřit, že i když člověk nemá kapsy nadité penězi, jsou kolem lidé, kteří vám chtějí pomoci, poradit a podpořit vás. 

V roce 2023 zakládáme pro rozšířené potřeby naší skupiny zbrusu nový spolek Skřítek Edulín, z.s., a naplno rozjíždíme plnohodnotný lesní klub Skřítek Edulín v maringotce M¨áje přesně tak, jak ho znáte dnes!

Naše velké díky patří manželům Krausovým z firmy Stavoka, panu Vavřinkovi z firmy SVmetal a také Městským lesům Hradec Králové, zejména panu Jůzovi a panu Jankovskému, kteří s námi do toho šli a v té velké lesní budově pro nás vyběhali ten náš malý kousek lesa. Děkujeme také všem, kteří s námi ku oboustranné radosti spolupracují či nás v mnoha různých formách podporují, a jejichž výčet najdete v sekci Spolupráce.